edirne kürtaj
edirne kürtaj

Edirne Kürtaj Merkezleri

Kürtaj yaptırmaya karar veren hem evli kadınlar için hem de bekâr kadınlar için yasal bir durumdur. Kürtaj istenmeyen gebeliğin sonlandırılması için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında rahimde ölü olan gebelikler için temizleme işlemi olarak bilinir. Kürtaj işlemi olması için gebeliğin 10 haftayı geçmemesi gerekir. Genellikle 5 ve 6 haftalık gebeliklerde kürtaj işlemi daha kolay yapılmaktadır. Çünkü 5 ve 6 haftalık embriyo henüz kalp atışı olmadığı için anneye duygusal bir bağ oluşturmaz. ,

Edirne Kürtaj Hekimi Nasıl Bulunur

Sizlerde Edirne’de yaşıyorsanız veya Edirne’ye kürtaj için geleceksiniz ilk olarak Edirne kürtaj merkezi seçimi yapmanız gerekir. Bu seçimi yaparken de isteğinize göre doktor tercihinden yola çıkabilirsiniz. Edirne kürtaj merkezi kürtaj için başvurduğumuzda sizlere ilk olarak ultrason çekimi yapar. Bunun ardından gebeliğin haftası ve gebeliğin nerede oldu tespit edilir. Bu durumun yapılmasının en büyük sebebi ise bazı kadınlarda dış gebelik olmasıdır. Yapılan tetkikler ve muayeneler sonucunda hastanın yaşı ve gebelik haftası uygunsa kürtaj işlemi uygulanır. Kürtaj işlemi uygulanmadan önce hastaların durumuna göre rahim ağzı genişletme işlemi de yapılmaktadır. Sizin veya doktorunuzun tercihine göre alakası lokal anestezi ve normal tüm vücut uyutma olmak üzere anestezi işlemi yapılmaktadır.

Edirne kürtaj merkezi sizlerin kürtaj işlemini gerçekleştirdikten sonra belirli aralıklar ile 10 gün boyunca kontroller yapmaktadırlar. Kürtaj sonrasında belirli aralıklarla adet kanamasına benzer kanamaların olması da normaldir. Bazı durumlarda kürtajı gerektiren en önemli sebeplerden biriside gebelik sırasında annenin aşırı derecede kanamasının olmasıdır. Bu kanamayı durdurmak için de kürtaj işlemi uygulanmaktadır. Aynı zamanda bazı kadınlarda rahim duvarının kalın olması da kürtajı gerektiren durumlar arasındadır. Kürtaj sonrasında ağrılarının olması çok normaldir. Doktorunuz kürtaj sonrasında sizlere bazı ağrı kesiciler yazarak bu ağrılarınızı hafifletebilir.

Güvenilir bir Edirne kürtaj merkezi bulmanız kürtaj sonucunda oluşturabilecek riskleri minimuma indirmenizi sağlar. Aksi takdirde kürtaj sonrasında şiddetli kanamalar, rahim duvarının delinmesi gibi kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Kötü sonuçların olmaması için önceden elinize aldığınız iyi bir kürtaj merkezi ve doktoru bulmalısınız.

muğla kürtaj